Czy wiesz, że… Kilka ciekawostek o Meksyku

Czy wiesz, że… Kilka ciekawostek o Meksyku

Meksyk to piękny kraj o ciekawej historii i interesującej kulturze. Charakterystyczny strój meksykański z sombrero i długim poncho znają niemal wszyscy. Meksyk to jednak nie tylko kaktusy, wąsaci panowie i czerwona fasola. Poznaj kilka informacji o tym fascynującym kraju!

Meksyk – fascynująca historia i kultura

Mało kto wie, że oficjalna nazwa kraju brzmi Estados Únidos Mexicanos, czyli Meksykańskie Stany Zjednoczone. Liczba ludności wynosi ok. 114 milionów ludzi, a niemal 3/4 z nich zamieszkuje stolicę kraju, czyli Mexico City. Bardzo ważną częścią życia mieszkańców Meksyku jest świętowanie: szczególnie hucznie obchodzone jest Święto Zmarłych. Nie przypomina ono jednak w niczym naszych obchodów: tu świętuje się podczas biesiady na cmentarzu. Cała rodzina zbiera się przy grobach przodków, by wspólnie wspominać zmarłych, biesiadować, a nawet… popijać rozmaite trunki. To Meksykowi zawdzięczamy także odkrycie czekolady; co ciekawe, odkryto tam również popcorn, i to ponad 9000 lat temu. Meksykanom zawdzięczamy także chili oraz… pomidory. Co ciekawe, stolica państwa stale zagrożona jest zatonięciem, bowiem wybudowana została nad jeziorem. Miasto jest także jednym z największych miast na świecie oraz najstarszym w Ameryce Północnej.

Jak skutecznie porozumiewać się w Meksyku?

Język hiszpański jest w Meksyku językiem urzędowym – pomimo tego, jak szeroko rozpowszechniony jest na świecie język angielski, w Meksyku nie zda się na wiele. Jeśli chcesz odwiedzić Meksyk i lepiej poznać ten kraj, dobrym pomysłem może być kurs hiszpańskiego za granicą. Już kilka podstawowych zwrotów nastawi do Ciebie przychylnie okolicznych mieszkańców, a podczas takiego kursu poznasz też na bieżąco wiele przydatnych zwrotów. Szkolenia językowe za granicą to nie tylko nauka, ale również poznawanie kultury danego kraju. Jeśli nie masz jeszcze planów wakacyjnych lub urlopowych, zdecydowanie postaw na kursy językowe dla dorosłych. W ten sposób nie tylko podróżujesz, ale również poznajesz języki obce!

Author Image
Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *