Hiszpański – jeden z najpopularniejszych języków na świecie

Hiszpański – jeden z najpopularniejszych języków na świecie

Język hiszpański należy do grupy języków romańskich (wraz z językiem portugalskim, francuskim, rumuńskim oraz włoskim) oraz wywodzi się z łaciny. Jego korzenie sięgają V wieku, choć dużą popularność zdobył w okolicach XV i XVI wieku. Wpływ na to miały przede wszystkim podboje kolonialne; dzięki nim Hiszpania stała się światową potęgą, co z kolei przełożyło się na szersze występowanie języka na świecie. Hiszpańskojęzyczne dzieła literackie, które powstawały w tym okresie również wpływały na rosnącą popularność języka hiszpańskiego. Wszystko to sprawiło, że obecnie język hiszpański jest drugim po języku angielskim najczęściej używanym do komunikacji językiem.

Język hiszpański – występowanie

Język hiszpański jest językiem oficjalnym w 21 krajach i występuje przede wszystkim w Europie i Ameryce Północnej oraz Południowej, choć nie tylko. Szacuje się, że blisko 400 milionów ludzi z całego świata komunikuje się z wykorzystaniem języka hiszpańskiego. Po hiszpańsku dogadasz się rzecz jasna w Hiszpanii, ale również w Meksyku Kolumbii, Argentynie, Peru, Wenezueli, Chile, Gwatemali, Ekwadorze, na Dominikanie i Kostaryce, w Boliwii, Salwadorze, Urugwaju, Portoryko, Panamie i Hondurasie – lista jest naprawdę imponująca! To jednak nie wszystko – za pomocą języka hiszpańskiego porozumiesz się również we Francji, Kanadzie czy Brazylii – wszystko to sprawia, że zdecydowanie warto postawić na naukę języka hiszpańskiego.

Kursy językowe – nauka hiszpańskiego w pięknych okolicznościach

Język hiszpański uznawany jest za stosunkowo łatwy, dlatego warto zdecydować się na kurs językowy za granicą. Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii to nie tylko nauka nowego słownictwa. W ten sposób poznajesz także obyczaje, kulturę, zabytki, kuchnię… Łączysz naukę ze zwiedzaniem i odpoczynkiem. Czy może być lepszy sposób na spędzenie urlopu lub wakacji? Nauka hiszpańskiego za granicą sprawi, że poznasz język używany na całym świecie – to gwarancja, że dogadasz się niemal wszędzie.

Author Image
Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *