Kultura latynoska – ciekawostki

Kultura latynoska – ciekawostki

Latynosi uznani zostali za najpogodniejszych mieszkańców Ziemi – w pierwszej dziesiątce rankingu znalazło się siedem latynoamerykańskich krajów, zaś pierwsze miejsce zajęła republika Panamy. Ogólnoświatowe badanie dotyczyło odczuwania pozytywnych emocji, a średnie wyniki wskazywały na raczej pogodny odbiór świata; na tle średnich wyników wyróżniali się właśnie Latynosi – czy może mieć to związek z ich kulturą?

Co wyróżnia kulturę latynoamerykańską?

Mieszkańcy Ameryki Łacińskiej są zwykle radośni, uśmiechnięci i zadowoleni z życia – wielu Europejczyków dziwi takie podejście, szczególnie w kontekście sporej różnicy w zarobkach. Taki codzienny luz często objawia się poprzez… spóźnialstwo. Nie licz na skrupulatną punktualność nie tylko w sytuacjach prywatnych, ale również bardziej oficjalnych. Warto pamiętać także, że wiele osób wierzy w czary, uroki czy demony; i tak płacz kobiety podczas pełni jest zwiastunem nieszczęścia, dlatego raz w miesiącu lepiej zostać wtedy w domu. Z drugiej z kolei strony Święto Zmarłych różni się od polskiego diametralnie. Radość, śpiew, kolory, fiesta – Dzień Zmarłych jest radosnym świętem, mimo że i tutaj ludzie obawiają się śmierci. Kolejną ciekawostką, na którą warto zwrócić uwagę jest targowanie się podczas zakupów. U nas jest to zjawisko coraz rzadziej spotykane – nawet na rynkach sprzedawcy ustalają ceny odgórnie. W krajach latynoamerykańskich targowanie często jest wręcz mile widziane, dlatego warto przystępować do zakupów z odpowiednim nastawieniem.

Jak najlepiej poznać kulturę latynoską?

Filmy podróżnicze czy literatura to oczywiście jakieś rozwiązanie, jednak najlepiej poznaje się daną kulturę na własne oczy. Osobiste przeżycia i doświadczenia zastąpią wszystkie, nawet najlepiej napisane relacje z podróży. Kurs hiszpańskiego za granicą to idealna okazja, by nie tylko poznać podstawy języka, ale również wypróbować je w praktyce. Tubylcy w większości są także lepiej nastawieni do osób, które podejmują wysiłek poznania ich języka. Jeśli zastanawiasz się nad nauką języka hiszpańskiego, zagraniczne kursy hiszpańskiego to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które chcą przeżyć wyjątkową przygodę oraz lepiej poznać kulturę danego kraju.

Author Image
Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *