Te hiszpańskojęzyczne filmy i seriale świat uwielbia!

Te hiszpańskojęzyczne filmy i seriale świat uwielbia!

Lubisz oglądać filmy? Nie wyobrażasz sobie popołudnia bez odcinka ulubionego serialu? A może śledzisz na bieżąco kinowe nowości? Jeśli tak, wiesz zapewne, że większość produkcji bazuje na języku angielskim. Nie oznacza to jednak, że tylko anglojęzyczne pozycje są warte polecenia; wręcz przeciwnie – wśród hiszpańskich (i nie tylko!) filmów i seriali znajdziesz wiele interesujących produkcji.

Hiszpańskojęzyczne filmy i seriale – co warto zobaczyć?

Kultowy Dom z papieru to serial bijący rekordy popularności; pełen napięcia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji – z pewnością pochłonie Cię bez reszty. Historia napadu na hiszpańską mennicę narodową stała się znana na całym świecie, a fabuła wciąga bez reszty. To z całą pewnością pozycja, której nie powinno zabraknąć na Twojej liście! Monarca ukazuje z kolei życie najbogatszych przedstawicieli meksykańskich elit. Korupcja, przemoc, skandale, intrygi – jeśli szukasz serialu, który pochłonie Cię bez reszty, to będzie strzał w dziesiątkę. Jeśli chcesz odpocząć od przestępczego świata, sięgnij po serial Telefonistki. Jego akcja rozgrywa się w Madrycie w latach dwudziestych i opowiada o czterech kobietach, które łączy praca w nowoczesnym – jak na te czasy – miejscu, czyli krajowej centrali telefonicznej. Od seriali wolisz filmy? Hiszpańskojęzyczny jest znany przez niemal wszystkich Labirynt fauna oraz filmy Almodovara. Wśród nich na wyróżnienie zasługuje thriller psychologiczny Skóra, w której żyję z doskonałą rolą Antonio Banderasa.

Nauka języka obcego przy oglądaniu filmów? Czemu nie!

Jeśli zaczynasz naukę języka hiszpańskiego, każdy kontakt z żywym językiem będzie na wagę złota. Oprócz lekcji wybieraj zatem także hiszpańskojęzyczne firmy i seriale; lektora zastąp napisami i staraj się wychwytywać poszczególne zwroty. Kursy hiszpańskiego zapewniają przede wszystkim naukę gramatyki, wymowy i słownictwa – warto rozszerzyć naukę również o poznawanie zwrotów z języka potocznego. To propozycja również dla osób początkujących: dzięki niej osłuchasz się z dodatkowo z językiem.

Author Image
Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *