Wyspy Kanaryjskie – coś więcej niż plaże dla turystów

Wyspy Kanaryjskie – coś więcej niż plaże dla turystów

Wyspy Kanaryjskie to archipelag siedmiu wysp na Atlantyku; często nazywa się je także Wyspami Szczęśliwymi, a dla wielu osób jest to wymarzona lokalizacja na wakacje. Piękna pogoda panuje tutaj przez cały rok, więc możesz wybrać się na urlop także latem. Choć Wyspy Kanaryjskie kojarzone są przede wszystkim z pięknymi plażami, oferują turystom o wiele więcej interesujących atrakcji!

Wyspy Kanaryjskie – co warto zobaczyć?

Jeśli planujesz wyjazd na Wyspy Kanaryjskie, z pewnością część czasu zechcesz spędzić na przepięknych plażach. Kiedy jednak znudzi Ci się już opalanie oraz kąpiel w ciepłym i krystalicznie czystym oceanie, pora na poznanie atrakcji tego regionu. Wielbiciele zabytków pokochają Gran Canarię, która kusi nie tylko pięknymi plażami i wydmami. W historycznej dzielnicy Las Palmas możesz zwiedzić także muzeum sztuki współczesnej. Z kolei pasjonaci aktywnego wypoczynku z pewnością zechcą wypróbować swoich sił w sportach wodnych: Kanary są wymarzoną lokalizacją do ich uprawiania z powodu nieustającej dobrej pogody oraz ciepłej wody. Wyspy Kanaryjskie to również idealne warunki do uprawiania trekkingu czy jazdy na rowerze. Jeśli marzysz o odrobinie outdooru podczas wakacji, La Palma ma dla Ciebie szereg atrakcji. Wulkan Teide na Teneryfie jest z kolei obowiązkowym punktem wycieczek; księżycowy krajobraz pełen wulkanicznych skał i piasku robi naprawdę duże wrażenie. Ogromny park narodowy przyniesie także odrobinę wytchnienia podczas upalnych dni. Na Teneryfie znajduje się także wyjątkowy park wodny; Siam Park zaprojektowany został na wzór tajskich świątyń i uważany jest za jeden z najlepszych parków wodnych na świecie.

A może nauka języków podczas wakacji?

Jeśli wylegiwanie się całymi dniami na plaży nie jest dla Ciebie, postaw na kurs językowy za granicą. Część czasu spędzasz na zajęciach, pozostałe godziny – na wypoczynku oraz… ćwiczeniach praktycznych. Wakacyjny relaks na Wyspach Kanaryjski sprawi, że nauka hiszpańskiego za granicą będzie czystą przyjemnością.

Author Image
Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *